Väčšinu osôb zadržali v Španielsku. Medzi zadržanými je aj 14 maloletých.
Chyba v aplikácii WhatsApp umožňuje kybernetickým útočníkom manipulovať textom v citovaných správach tak, že vložia používateľom do úst slová, ktoré nepovedali.
Z názvu oboch služieb je už zrejmé, že patria pod Facebook. Ich väčšie spájanie zatiaľ sociálna sieť neplánuje.
RADOVAN GEIST: Sociálne siete, kde je obsah šírený priamo medzi užívateľmi, môžu byť z hľadiska neželaného obsahu nebezpečnejšie, ako Facebook či Twitter.
WhatsApp si po vzore Messengeru a Facebooku osvojí reklamy. Užívateľom sa budú zobrazovať už od budúceho roka medzi "Príbehmi".
Škodlivý softvér sa mohol do zariadenia dostať cez prichádzajúce volania, a to aj keď adresát hovor neprijal.
Sociálne siete v nedeľu krátko popoludní prestali fungovať aj na Slovensku. Servery Facebooku mali celosvetový výpadok.
Užívatelia chcú viac súkromia a Facebook sa im vraj prispôsobí. Komunikáciu bude viac šifrovať aj na úkor väčších strát z príjmov z reklamy.
Aplikácie budú naďalej fungovať samostatne, správy však budú navzájom prepojené. Bude to začiatok dlhého procesu, tvrdí Zuckerberg.
Každú správu odoslanú cez WhatsApp budete môcť preposlať maximálne päťkrát. Služba chce takto zatočiť so šírením falošných správ (tzv. fake news).
WhatsApp nezarába Facebooku žiadne peniaze. V aplikácii tak pribudnú reklamy, ktorými si chce Facebook kompenzovať prevádzkové náklady.
Africká krajina zaviedla špeciálnu daň za používanie komunikačných platforiem a sociálnych sietí ako je Facebook, WhatsApp, Viber a Twitter.
Minulý týždeň niekoľko ľudí takisto v meste Hajdarábad palicami na smrť dobilo transrodového muža.
Viaceré firmy údajne porušujú pravidlá novej európskej smernice GDPR. Užívateľov nútia aj k súhlasu so spracovaním dát pre cielenú reklamu.
Komunikačnú platformu WhatsApp budú môcť po novom používať len užívatelia, ktorí dovŕšili 16 rokov.
Zákony matematiky nemajú prednosť pred zákonmi Austrálie, tvrdí premiér Malcolm Turnbull.
Umelá inteligencia a strojové učenie dokáže často odhaliť teroristov ešte predtým, než začnú šíriť extrémistický obsah a propagandu.
Facebook pri schvaľovaní kúpy komunikačnej platformy WhatsApp poskytol EÚ zavádzajúce informácie. Zaplatiť musí 110 miliónov eur.
Útočník z londýnskeho Westminsteru Khalid Masood poslal niekoľko minút pred svojím útokom v stredu textovú správu cez WhatsApp.
Telefónne čísla užívateľov služby WhatsApp budú spárované s ich účtami na Facebooku. Sociálna sieť im potom bude doručovať cielenú reklamu.