Nový kmeň, ktorého hostiteľmi sú netopiere, odhalili výskumníci z neslávne známeho Wuchanského inštitútu virológie.
Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) zmenila svoje oficiálne stanovisko v súvislosti s pôvodom ochorenia COVID-19.
O identite prvej obete ochorenia Covid-19 je známe len málo, okrem toho, že bol častým návštevníkom trhu s morskými plodmi vo Wu-chane.
Sobolenková skompletizovala triple vo Wu-chane.
Fotografiu zverejnil na sociálnej sieti jej tréner.
Čínski vedci z univerzity v meste Wu-chan vytvorili odolnú toaletnú misu, ktorá má tak klzký povrch, že sa na nej neudrží žiaden materiál.
FBI usudzuje, že pandémiu koronavírusu "s najväčšou pravdepodobnosťou" spôsobil únik z laboratória v čínskom meste Wu-chan.
Dve nové vedecké štúdie podporili domnienku, že sa koronavírus SARS-CoV-2 začal šíriť z wuchanského trhoviska, kde sa predávali aj živé zvieratá.
Čína v rámci vyšetrovania pôvodu koronavírusu SARS-CoV-2 otestuje desaťtisíce vzoriek z krvnej banky vo Wu-chane.
V rámci najnovšieho kola hromadného testovania na koronavírus odhalili vo Wu-chane 41 asymptomatických prenášačov vírusu.
Genetické sekvencie vzoriek koronavírusu, ktoré boli odobraté na začiatku pandémie v roku 2019 pacientom v čínskom meste Wu-chan, zmizli z vedeckej databázy.
Americké Národné laboratórium Lawrencea Livermorea v tajnej správe z vlaňajšieho mája uviedla, že hypotéza o možnosti úniku koronavírusu z laboratória znie vierohodne.
IVAN HOFFMAN: Džin je už ale z fľaše vonku najmenej od chvíle, keď na laboratórium v čínskom Wu-chane ukázal prstom Donald Trump.
Pred rokom zažil čínsky Wu-chan pre koronavírus 76-dňový lockdown, neporovnateľne prísnejší, než aké odvtedy ľudia zažili inde vo svete.
Netopiere v pohraničných oblastiach južnej a juhovýchodnej Číny sú nositeľmi ďalších koronavírusov, ktoré majú schopnosť prenosu na ľudí, varovala čínska odborníčka, doktorka Š' Čeng-li z virologického ústavu vo Wu-chane.
Dôvodom zvláštnej cestovateľskej preferencie je zrejme túžba navštíviť miesto, ktoré sa navždy zapísalo do dejín. Výsledok štúdie odrazil hlboké emócie.
Čína štúdiu označila za "smiešnu" a založenú na "povrchných" informáciách.
Wang Jen-i povedala, že v jej ústave izolovali viaceré koronavírusy z netopierov, žiaden z nich však nezodpovedá pôvodcovi ochorenia COVID-19.
Do kolísky pandémie sa po vyše piatich týždňoch vrátila nákaza. V čínskom Wu-chane ide o prvú recidívu od začiatku apríla, keď tam úrady uvoľnili drakonické obmedzenia.
Čínske médiá obvinili Biely dom z pokračovania v "bezprecedentnej propagandistickej vojne".