Ide o najnovší nález o použití jedovatého a nervovoparalytického plynu počas občianskej vojny v Sýrii.
Spojené štáty preverujú, či radikáli z organizácie IS použili pri útoku na vojenskú základňu na severe Iraku yperit. Na základni sa zdržujú irackí aj americkí vojaci.
Rusko spochybnilo závery vyšetrovacej komisie OSN, podľa ktorých režim prezidenta Bašára Asada použil proti civilistom v Sýrii chemické zbrane.
Bojovníci teroristickej organizácie Islamský štát (IS) údajne použili pri útoku na vojakov sýrskej armády yperit.
Militanti z organizácie Islamský štát (IS) zaútočili vlani na kurdských bojovníkov v Iraku yperitom - jedovatou chemickou bojovou látkou.
Počas bojov medzi radikálmi z Islamského štátu (IS) a inou povstaleckou skupinou v Sýrii údajne tento rok v auguste nasadili yperit.
Úlomky mínometných striel, ktoré tento mesiac vypálili príslušníci džihádistickej sekty Islamský štát na kurdských vojakov, obsahovali stopy yperitu.
Spojené štáty predpokladajú, že bojovníci extrémistickej organizácie Islamský štát použili na začiatku tohto týždňa pri útoku na kurdské sily v Iraku yperit.
Líbya zničila pred niekoľkými dňami všetky zásoby svojich chemických zbraní, vrátane bômb a delostreleckých granátov s horčičným plynom (yperitom).
Chemické zbrane ako kyanovodík, sarin, chlór či yperit údajne zabíjajú politických väzňov a ich rodiny počas pokusov v KĽDR.
Prvých dvadsať odborníkov na chemické zbrane má v utorok ráno začať pripravovať likvidáciu sýrskych chemických zbraní. Z krajiny odišli inšpektori OSN.