IGOR DANIŠ: Poliaci majú aj vyššie platy, aj nižšie ceny. Keď si uvedomíme, na akej štartovacej čiare boli v roku 1989, mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako si našu krajinu spravujeme.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Finančná kríza 2008 neoliberálnej ideológii uštedrila tvrdý úder, a zdalo sa, že sa z neho už nespamätá. Nestalo sa to, stojí za ňou totiž veľký biznis.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Miliardári žiadajú, aby ich najbohatších, zdanili. Zdôvodnili to tak, že ak sa nezastaví dramatický nárast ekonomických nerovností, dôsledky budú pre spoločnosť katastrofálne.
Organizátori iniciatívy vyzývajú eurokomisiu, aby zaviedla daň v prospech ekologickej a sociálnej transformácie.
IGOR DANIŠ: Učitelia míľovými krokmi strácajú rešpekt, vzdelanie prestáva byť hodnotou. Jednou z príčin súčasného spoločenského marazmu je aj dlhodobé zanedbávanie školstva.
IGOR DANIŠ: Sulíkovci nám teraz podávajú iba predjedlo. Na jeseň chystajú „osudovú“ daňovú brzdu - teda navždy nízke dane. To potom radšej žiadnu reformu či „revolúciu“.
NATÁLIA MICHALOVOVÁ: Keďže v EÚ neexistuje jednotná daňová legislatíva týkajúca sa zdanenia gigantov, tak štáty ako Francúzsko, Nemecko a Taliansko zobrali riešenie do vlastných rúk.