Zemiakové lupienky, slané tyčinky či sladkosti. Pokiaľ túžite zhodiť nadbytočné kilogramy podkožného tuku, spomínané dobroty idú bokom.
Letargia, nepríjemné naladenie, pochmúrna nálada až na hranici depresie. V súčasnom období nič nezvyčajné. Tiesnivé správy, ochmúrne počasie a krátke dni.
Viac vrások, viac rokov. Kvalitu pokožky tváre a jej starnutie ovplyvňujú sladkosti, alkohol, káva a dokonca vraj aj odstredené mlieko. Prečo si na tieto potraviny treba dávať pozor?
Zima je obdobím, kedy nie je jednoduché dostať sa k prírodným vitamínom z lokálnych zdrojov. Našťastie sú tu citrusy, ktoré dokážu suplovať výpadok sezónneho ovocia v našich končinách.
Voňavé medovníky, vysmážaná ryba a k tomu ešte majonézový šalát. Aj tieto dobroty si môžeme dopriať počas vianočných sviatkov bez výčitiek svedomia.
Aj jedna mrkva je zdravá. No ak spojíte niekoľko mrkiev a vytlačíte z nich šťavu do poslednej kvapky, dostanete doslova koncentrovaný elixír zdravia.
Po cvičení by bola škoda vymazať prínos nevhodne zvoleným jedlom. Zároveň však potrebujete energiu, ktorú ste pri nakladačke typu HIIT zo seba dostali.
Potrebe raňajkovať sa robila dlhodobá osveta. To isté však treba povedať o olovrante!
Sú oleje nezdravé? To by bolo iste veľmi jednostranné tvrdenie. Oleje sa môžu stať nezdravými (nevhodnými na konzumáciu), iba ak sa nesprávne používajú.
Pravidelná konzumácia tofu napomáha udržať si zdravie, ľahšiu myseľ i dlhší život.
Nedostatok živín, nechutenstvo, dehydratácia. Slová, ktoré sa spájajú s ľuďmi vo vyššom veku.. Chuť do jedla treba povzbudiť. Tu je zopár šikovných trikov.
Päť slovenských a päť českých plemien, aj to je dôkaz, že králičie mäso patrí medzi tradičné suroviny. Rozumie si s trendom lokálnosti a regionálnej gastronómie.
Zima predstavuje výzvu pre našu imunitu. Ako si zachovať energiu a zdravie aj v tomto ročnom období?
Staroba neprichádza iba s vekom, ale niekedy ju urýchlime aj nesprávnou stravou. Čomu sa vyhýbať, aby sme si predĺžili život?
Do školských lavíc sa vrátili desiatky tisíc školákov, ale aj množstvo prváčikov. Ako sa s deťmi pripraviť na školský režim?
1. Stravujte sa pravidelne, aspoň 5x denne: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera.
Vedci z Bratislavskej UK a Viedenskej univerzity prišli v rámci projektu Výživa a zdravé starnutie s myšlienkou pátrania po látkach, predpovedajúcich zdravé starnutie.
Niektorí vedci sa nechali počuť, že červené mäso môže pripraviť ľudí o niekoľko rokov života.
Kým mladí potrebujú pre svoj rast veľké množstvo bielkovín a vitamínov, zdravie seniorov dokáže chrániť úzka skupina výživných látok. V akých potravinách sa skrývajú?
Dobré úmysly sa nemusia vždy rovnať aj správny výsledok. Platí to aj pri snahe o dodržiavanie pravidiel výživy.