Svetové správy potvrdzujú, že takmer polovica dospelej populácie na celom svete sa snaží schudnúť. Čo však treba robiť, aby bol proces úbytku nechcených kilogramov úspešný?
Osem zmien životného štýlu, ako je správne stravovanie či kvalitný spánok, môže predĺžiť život až o 20 rokov. Napísal to The Guardian s odkazom na štúdiu, ktorá zistila, že ľudia budú pravdepodobne žiť dlhšie, aj keď urobia len drobné zmeny alebo si zdravé návyky osvoja až v neskoršom veku.
Leto vás prekvapilo akosi prirýchlo a vy sa snažíte dopasovať postavu do plaviek? Je mnoho ciest, ktoré si môžete zvoliť k mazaniu tukových faldíkov.
Vedci skúmali zdravotné údaje takmer 23-tisíc dvojčiat.
Vek, kedy sa to láme. Tri krížiky síce nie sú katastrofou, ale môžu spôsobiť ženám bažiacim po zhadzovaní kilogramov problémy. Čo stojí za priberaním v tomto veku?
Výskum vedcov z Helsinskej univerzity priniesol zaujímavé poznatky, nepotešia však tých, ktorí žijú viac nočným životom.
Sladké maškrty, ale aj vyprážané hranolky či zemiakové čipsy nepridávajú len kilogramy na hmotnosti, ale dokážu sa nepríjemne pohrať aj s našim správaním.
Daniel Čmel, ktorého tiež poznáme zo stránky trenerzien.sk hovorí pre Pravdu, prečo je držanie diét zbytočné a ako nastaviť telo na chudnutie. Nie je o totiž o strádaní a utrpení.
Nemá žiadne kalórie a predsa môže priniesť niekoľko kilogramov navyše. Hoci je soľ pre naše zdravie skutočne viac než nad zlato, niekedy môže škodiť. Ako sa tomu môžeme vyhnúť?
V roku 2035 môže 51 percent obyvateľov sveta mať nadváhu či obezitu, pokiaľ krajiny nezlepšia prevenciu alebo liečbu a súčasné trendy budú pokračovať.
Vedci z Kolumbijskej univerzity v USA zistili, že päťminútová chôdza každú polhodinu je najlepším liekom proti následkom sedavého životného štýlu.
Menej stresu, väčší životný rozhľad, lepšie kognitívne funkcie a dlhší, kvalitnejší život. To je iba časť z celej množiny benefitov, ktoré vznikajú na základe interakcií najmladšej generácie s najstaršou.
Podľa prieskumov zostáva mŕtvica najčastejšou príčinou invalidity a predčasného úmrtia u seniorov. Ako sa jej vyhnúť a spoznáte jej príznaky včas?
Dlhé vyspávanie sa považuje za znak skvelého života. Lenže toto zdanie klame. Výhodu v živote aj zdraví získavajú práve ľudia, ktorí si vedia privstať.
Dĺžka života po dovŕšení seniorského veku závisí od zmeny životného štýlu. Zatiaľ čo niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú dlhovekosť dokážeme ovplyvniť, iné nezmeníme.
Ľudia, ktorí bývajú pri frekventovaných cestách, majú dvakrát vyššie riziko vzniku diabetu-
Ako si môžete pomôcť sami s bolesťou hlavy?
Vysoké hladiny cholesterolu idú ruka v ruke s vyšším rizikom vzniku srdcových chorôb. Dobrou správou je, že existuje prevencia. Ako znížiť „zlý“ cholesterol a zvýšiť ten „dobrý“?
Dá sa povedať, že diabetes 2. typu a obezita sú spojené nádoby. Väčšina diabetikov tohto typu trpí obezitou a, naopak, väčšina ľudí s obezitou má cukrovku 2. typu alebo k nej speje.
Človeka dokáže na niekoľko hodín až dní úplne „vyradiť“ z prevádzky a vylúčené nie je ani riziko kómy.