Podľa tradičnej čínskej medicíny je jar "žlčníkovou sezónou“. V tomto období sa neprebúdza len príroda, ale aj problémy so žlčníkom. Možno to súvisí s pôstom.
Žlčník si môžeme predstaviť ako malý detský balónik. Jeho funkcia v našom tele spočíva v hromadení žlče, ktorá je pomáha lepšie tráviť mastné jedlá.
Aj počas diéty je možné mať pestrú stravu. Ako by mala vyzerať správna žlčníková diéta? Prinášame vzorový jedálny lístok na celý týždeň.
Bez žlčníka sa síce dá žiť, dnes sa však už žlčníky neodstraňujú ako na bežiacom páse. Žlčník má totiž v tele dôležitú úlohu.
Úlohou žlčníka je hromadiť žlč, zelenkastú tekutinu s obsahom žlčových solí. Vo videu rozpráva gastroenterológ doc. Ladislav Kužela.
Prečo vzniká bolestivá žlčníková kolika? Kedy je žlčník potrebné odstrániť a ako to, že možno bez neho žiť? Zhovárame sa s chirurgom MUDr. Júliusom Muranským.
Posledné dni roka sa obvykle spájajú s prejedaním sa a s príjmom potravín s vyšším obsahom cukrov a tukov. A navyše často ide o potraviny, ktoré nepatria medzi najzdravšie.
Päť byliniek, ktoré sa vám oplatí pestovať - v záhradke alebo na balkóne. Sú chutné a pomáhajú v boji proti atakom hladu.
Pacienti trpiaci ochoreniami, pri ktorých ich imunitný systém útočí na vlastné bunky musia často čeliť nedostatku informácií o svojej diagnóze či nedostupnosti liečby.
Netreba zakaždým drahé lieky z lekárne. Ani lacné. Stačí siahnuť po najlacnejšej a najprirodzenejšej možnosti - po bylinkách.
... či si chorý alebo zdravý... Táto technika sa používa v tradičnej čínskej medicíne už celé stáročia. Rozhoduje predovšetkým povlak.
Žlčník sa ozve, keď je telo pravidelne "kŕmené" nezdravou, príliš mastnou a tiež jednostrannou stravou.