Jeden z najmocnejších zdrojov pitnej vody na Slovensku patrí k najkrehkejším. Už stavba obopínajúca prameň Vrchovište nabáda k bázni - ste v chráme vody!
Moskva vetovala rezolúciu OSN.
Vedci sa z viac ako 99,9 percent zhodujú, že človek má vplyv na zmenu klímy, uvádza štúdia zverejnená v časopise Environmental Research Letters.
Prekročenie tejto teplotnej hranice podľa najnovšej správy Medzivládneho panelu pre zmenu klímy pri OSN spustí nezvratné zmeny po celom svete.
Nový Zéland, Island, Británia, austrálsky ostrov Tasmánia a Írsko sú najvhodnejšími miestami na prežitie celosvetového kolapsu spoločnosti.
Podľa Slovenskej lesníckej komory kapitola o zmene klímy obsahuje mnoho účelovo skreslených informácií, zavádzajúcich tvrdení a sú vnej zámerne zamlčané skutočnosti.
Globálna teplota presahuje priemer 20. storočia už 44 rokov v rade.
Vedci v Taliansku skúmajú ružové sfarbenie ľadovca v Alpách, ktoré zapríčinili riasy v dôsledku klimatickej zmeny.
Podľa amerických vedcov z Kalifornskej univerzity v Irvine môže kľúč k záchrane planéty obsahovať nezvyčajná ryba plná užitočných bielkovín (proteínov).
Informoval o tom taliansky minister školstva Lorenzo Fioramonti, ktorý patrí k najaktívnejším propagátorom ochrany životného prostredia vo vláde.
Nemecko dnes ohlásilo prvý prípad, kedy sa človek nakazil západonílskou horúčkou na nemeckom území po uštipnutí infikovaným komárom. Informovala o tom agentúra DPA.
Jedným zo symbolov globálneho otepľovania sú topiace sa ľadovce. Výnimkou je ale Huascarán, ktorý sa správa ako keby sa nič nedialo.
Nová pamätná doska bude na Islande pripomínať prvý ľadovec, ktorý zmizol v dôsledku otepľovania planéty.
Zmena klímy postupuje rýchlejšie, ako sa očakávalo, upozornil v nedeľu v Abú Zabí generálny tajomník OSN.
Zhruba tretine gréckeho územia hrozí, že sa z neho v nasledujúcich desaťročiach stane púšť. Tvrdia to grécki experti na zmenu klímy, ktorých citoval denník Kathimerini.
Z nových vedeckých poznatkov vyplýva, že sa globálne otepľovanie ani zďaleka nedarí obmedziť.
Demonštranti od pondelka obmedzujú dopravu v Londýne.
Obrovská elektráreň s kúdolmi dymu stúpajúcimi k oblohe možno nevyzerá ako to najprirodzenejšie prostredie pre morské živočíchy.
Niektoré z kľúčových otázok síce ešte nie sú vyriešené, ale diplomati dúfajú, že dohoda je na dohľad.
Podľa generálneho tajomníka OSN sa nevyvíja dostatočné úsilie na zabránenie nezvratnému a katastrofickému rozvratu klímy.