Žralok sa v rebríčku nenachádza vôbec. A prvé miesto vás určite prekvapí.
Z novej štúdie vyplýva, že začiatkom roku 2020, keď ochorenie COVID-19 už bolo na vzostupe, trápil psov vo Veľkej Británii iný koronavírus.
Príroda sa prebúdza. Buďte preto opatrní. Ani tie najlepšie asistenčné systémy a svetlá vám nemusia pomôcť vyhnúť sa kolízii so zvieraťom.
Raz alebo dvakrát ročne navštívi Terri O'Harová ranč v Littletone v Colorade, aby si pohovorila so zvieratami. Prechádza stajňami, vmiesi sa do stáda a posedí chvíľu s hydinou.
V jednej chvíli psík pokojne chrúme granuly a v ďalšej behá šialenou rýchlosťou po dome, ako by mu horelo za chvostíkom.
To, že zvieratá sú schopné výnimočnej regenerácie, vieme. Biológovia ale teraz popísali tvory, ktoré sú v regenerácii skutočnými majstrami.
Zima a chladné počasie láka pod vyhriatu kapotu auta zvieratá, ktoré sa rady ohrievajú v teple motorového priestoru.
Zmutovaná forma nového koronavírusu, ktorú vedci potvrdili na norkových farmách v Dánsku, sa údajne vyskytovala už skôr, uviedla britská stanica BBC s odvolaním sa na zistenia holandských vedcov.
Vedci upozorňujú, že v najviac zmenených oblastiach je potrebné zvýšiť sledovanie chorôb a posilniť zdravotnú starostlivosť.
Britský princ William vyzval v stredu na zastavenie nelegálneho obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami.
Bocian v Zemplínskom Hradišti stojí na jednej nohe a čistí si perie, kým sa pod ním mrvia tri mláďatá. Keď vás jeho hniezdo omrzí, možno prekliknúť do domácnosti sokola myšiara z Ružomberka.
Podľa vedcov by sa malo vymieranie druhov udržať pod 20 ročne.
Miniatúrna figúrka vtáka vyrobená z ohorenej kosti je zrejme najstarším známym dielom pravekého rezbárstva nájdeným v oblasti východnej Ázie.
Za pandémiu choroby Covid-19 môže rozsiahly nelegálny obchod s voľne žijúcimi zvieratami a prílišné prenikanie človeka do prírody.
Niektorým zvieratám bez návštevníkov chýbajú podnety, vysvetlil pre BBC odborník na správanie zvierat.
Divé zvieratá, ktorým hrozí vyhynutie v dôsledku ľudského zásahu, sú nositeľmi dvakrát viac vírusov, ktoré môžu spôsobiť ochorenie u človeka.
Do týždňa sa v Taliansku začne s predklinickými testami vakcíny proti koronavírusu, ktorú vyvinula biotechnologická spoločnosť Takis na báze fragmentu genetického materiálu vírusu.
Domáci miláčikovia, ako psy a mačky, sa nemôžu infikovať novým koronavírusom ani ho preniesť na ľudí, zhodujú sa podľa CNN vedci.
Podľa odborníkov niektoré vysoko ohrozené druhy čelia "bezprostrednému riziku vyhynutia", pretože prišli takmer o všetok biotop.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila v súvislosti s novým koronavírusom stav globálnej zdravotnej núdze, keďže sa naďalej šíri aj mimo Čínu.